Haberler
Yöre’nin "Ulubahçe"sine Arjantin’den Ödül

Yöre’nin "Ulubahçe"sine Arjantin’den Ödül

21 Ekim 2020

Evoo (sızma zeytinyağı) ranking puanlamasına göre dünya sıralamasında ikinci sıralamada yer alan Olivinus Uluslararası Sızma Zeytinyağı yarışması, Güney Amerika, Orta Amerika ve Karayiplerde düzenlenen en büyük ve en eski uluslararası yarışma olma özelliği taşıyor. Bu yıl yarışmaya dünya zeytinyağı üretiminin lokomotifi durumundaki İspanya, İtalya, Yunanistan, Tunus ve Fas’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden binlerce firma katıldı. 


Yöre Gemlik Tesislerinde Üretiliyor. Yöre Grup’un natürel sızma zeytinyağı markası olan Ulubahçe; Edremit ve Ayvalık Bölgesi’nden toplanan zeytinlerin, firmanın Gemlik’te ki tesislerinde hiçbir işlemden geçirilmeden, özenle işlenerek elde ediliyor. Tadı ve kokusuyla, yemeye en uygun olan zeytinyağı çeşidi olan natürel sızmanın asitlik derecesi %1’in altında olması gerekiyor. 


Yöre, Ulubahçe Natürel Sızma Zeytinyağı’nın asitlik derecesi ise % 0.8’olarak ölçülmekte. Bu lezzet ve kokuya sahip zeytinyağı, kahvaltılarda, yemeklerde ve salatalarda özenle kullanılmakta. Zeytinyağı, 250 ml ile 2 lt arasında değişen gramajlarda cam ve pet ambalajlarda Peynirci Baba ve Türkiye’de ki büyük süpermarket raflarında yer almakta.

Diğer Haberler